چگونه به تیم خود در پذیرش ریسک کمک کنیم؟

 همانطور که میدانید تغییر مثبت،مستلزم ریسک است و ریسک می تواند ترسناک باشد.
تغییر دشوار است – صرف نظر از اندازه شرکت یا قدرت رهبری شما. این امر به ویژه در سازمان های فناوری اطلاعات که به فن آوری های قدیمی پایبند هستند صادق می باشد. شما(مدیر پروژه) به همراه تیم خود در حال حاضر هر روز ریسک های کوچکی را انجام می دهید از جمله : واگذاری وظایف،اولویت گذاری پروژه ای برپروژه ای دیگر یا جذب مشتری جدید.
ریسک پذیران کاتالیزورهای تغییرات مثبت هستند. آنها مسئول نوآوری و پیشرفت تیم شما در طی اجرای پروژه هستند. اکثر مدیران وراهبران موفق دنیا معتقدندکه “ریسک نکردن” برای استراتژی کسب و کار شما مضرتر از بزرگترین ریسکی که می توانید انجام بدهید،است.
در ادامه مقاله به سه استراتژی جهت پذیرش ریسک در سازمان توسط اعضای تیم پروژه می پردازیم :
1) انتظارات واضح را مشخص کنید:
اولین قدم برای مدیریت موفقیت آمیز ریسک این است که تعریف کنید “ریسک هوشمند” برای تیم شما به چه معناست.

فهرستی از سوالات متفکرانه را در نظر بگیرید . اگر دیدید که تیم شما در برابر تغییر مقاومت می‌کند، آن‌ها را تشویق کنید که ریسک ها راکوچک تر از ابعاد اصلی در نظر بگیرند. سپس رفته رفته شرایطی را ایجاد کنید تا ریسک ها در ابعاد بزرگتر وارد فرهنگ سازمانی شوند .

همانطور که تجارت خود را توسعه می دهید،استراتژی بازبینی خود را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید اعضای تیم شما همه با کلیات آن موافق هستند.
2. زمانی را برای خلاقیت اختصاص دهید
بزرگترین نقطه قوت کارکنان شما این نیست که چگونه می توانند به سرعت یک وظیفه دشوار را انجام دهند، بلکه توانایی آنها در حل خلاق مشکلات است. تشویق تیم پروژه از طرف شما (مدیر پروژه )برای فکر کردن خارج از چارچوب می تواند پاداش های بزرگی در مورد ریسک پذیری به همراه داشته باشد. به بیان ساده تر ، هرچه ایده های بیشتری را انتخاب کنید ، احتمال اینکه یکی از آنها نوآوری بزرگ بعدی کسب و کار شما باشد بیشتر خواهد بود.
3. تیم خود را برای پذیرش عدم قطعیت توانمند کنید.
زمانی که یک بنیاد قوی ساختید و از ایده‌های جدید استقبال می‌کنید، چگونه ریسک پذیری خود را افزایش می‌دهید و آن را در فرهنگ سازمانی ادغام می‌کنید؟
باید در نظر داشه باشید؛زمانی که تیم شما با ریسک‌پذیری بیشتراحساس راحتی می‌کند، هدف را از دست ندهید.
منتظر نباشید تا شرایط کامل شود و به توانایی خود برای کنترل اوضاع در مواقع ضروری اعتماد کنید. به عنوان یک رهبر ، می توانید با تمرین انعطاف پذیری در تصمیمات خود ، اعتماد را به تیم خود القا کنید. با اعضای تیم خود در ارتباط باشید و فرصت هایی را تشخیص دهید که افراد تیم شما ازآن طریق توانایی خود را افزایش داده بدون این که کیفیت کار شما را کاهش دهند.

در طول زمان، ریسک‌های کوچک شما کم‌تر ناراحت‌کننده خواهند شد و نتایج قابل‌توجهی را برای سازمان خود به دست خواهند آورد. علاوه بر این،شما به کارمندان خود قدرت خواهید داد تا سوالات خردمندانه از خود بپرسند و طرز فکری جهت اتخاذ ریسک به هنگام ایجاد شغل شان انجام دهند.

 منبع : سایت https://enterprisersproject.com/

 با نگاهی بر مقاله How to play your team embrace risk

مدیریت پروژه سازمانی گروه کسب و کار وندا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 2 دقیقه است