مدیر پروژه موفق

در طول سالیان، با دانشجویان زیادی از دانشگاه‌های مختلف درباره مباحث مربوط به شغل آینده شان صحبت کردم. دانشگاه “کلمسون” یکی از دانشگاه هایی است که در آن به کرات به عنوان میهمان، سخنرانی کرده ام. تمرکز من در دانشگاه کلمسون، بر روی دانشجویان گروه مدیریت و علوم ساخت و ساز خانواده “نیری” (Nieri) بوده است. به خصوص دانشجویانی که تنها چند هفته تا فارغ التحصیلی فاصله دارند.

دکتر “دنیس بازمن” یکی از اساتید رسمی این برنامه است. من دنیس را از سال 1986 می شناسم. آن زمان به تازگی از کالج فارغ التحصیل شده بودم و در یکی از دفاتر اداری که دنیس به عنوان یک مدیر اجرایی جوان در آن مشغول به کار بود، استخدام شدم. حالا او از من به دفعات دعوت می کند تا برای دانشجویانش سخنرانی کنم. همچنین به من اجازه می دهد تا موضوعی را که می تواند برای این متخصصین آینده ارزشمند و جذاب باشد، خودم انتخاب کنم. اخیراً از من خواست با کلاس مدیریت پروژه اش صحبت کنم. بدیهی است که دوست داشتم درباره موضوع مدیریت پروژه صحبت کنم. به همین خاطر تصمیم گرفتم عنوان پرزنتیشن خود را “مدیر پروژه موفق” بگذارم. قصد داشتم که خصوصیات و ویژگی های یک مدیر پروژه موفق را مشخص کرده و دانش خود را با این مغزهای جوان و مشتاق به اشتراک بگذارم.

زیاد طول نکشید تا به ایراد ایده خود پی بردم. به محض این که شروع به لیست بندی خصوصیت ها و ویژگی ها کردم، پی بردم که در یک خلأ ایده کار می کنم. لیستی که درست نمودم، صرفاً بر اساس نظرات من و از دیدگاه خودم بود. این جا بود که به این نتیجه رسیدم که بهتر است از این موضوع یک پروژه تحقیقی بسازم.

وقتی به یک مدیر پروژه موفق فکر می کنم، دو موضوع برای من جذاب است. یکی ازاین دو موضوع، شناسایی نشانگر های یک مدیر پروژه موفق است. به طور مشخص تر، اگر می گوییم فلان مدیر پروژه، مدیری است عالی و موفق، چه ویژگی های شخصیتی ای باید در او موجود باشد تا صفت “موفق” را توجیه کند. دومین موضوع، بحث خصوصیات و مهارت هاییست که فرد برای مدیر پروژه موفق بودن، باید آن ها را دارا باشد. به طور مشخص، باید چه پاسخی به کسی داد که می پرسد چه خصوصیات و مهارت هایی باید کسب کند و یا بیاموزد تا به یک مدیر پروژه موفق تبدیل شود.

بدین ترتیب تصمیم گرفتم تا با گروهی کوچک ولی متشکل از مدیرانی متفاوت ارتباط برقرار کنم. از مدیرانی که تنها سه سال از فارغ التحصیلی شان می گذرد گرفته تا مدیران کار کشته ای که بیش از 40 سال سابقه کار دارند. تمام کسانی که از آن ها نظرخواهی کردم، یا در آن زمان در سمت مدیر پروژه مشغول به کار بودند، یا در طول سابقه حرفه ای خود، مدیر پروژه نیز بوده اند. تقریبا نیمی از ایشان در آن زمان، مدیریت دیگر مدیران پروژه را نیز بر عهده داشتند. سپس از شرکت کنندگان درخواست کردم که 5 نشانگر برتر و 5 ویژگی برتر یک مدیر پروژه موفق را از نظر خود، به من بگویند.

از قبل لیستی در اختیار ایشان نگذاشتم تا از میان جواب های از قبل آماده شده، انتخاب نکنند. می دانستم که اگر این کار را نکنم، جواب های متنوع تری دریافت خواهم کرد. پیشنهاد کردم که جوابی که در جا و سریعاً به ذهنشان می رسد را ننویسند؛ بلکه زمان بگذارند و به جوابشان فکر کنند. حتی اگر لازم است، با دادن جواب های متعدد، به بهترین نحو به پرسشنامه پاسخ دهند. به هر شرکت کننده دو هفته وقت برای پاسخگویی دادم. از آنجایی که گروه شرکت کنندگان کوچک بود، موفق شدم در طول این دو هفته با خیلی از آن ها صحبت نمایم. می توان گفت که تمامی شرکت کنندگان، به من دو بازخورد مشابه دادند. اول این که گفتند این پرسشنامه از آنچه تصور می کردند، سخت تر بود. چرا که نمی توانستند تصمیم بگیرند کدام یک از نشانگرها، بیشترین تاثیر در ایجاد یک مدیر پروژه موفق را دارند. دوم این که، جوابی که در نهایت به عنوان پاسخ نوشتند، متفاوت با جوابی بود که در ابتدا به ذهنشان رسیده بود.

با دستی پر از داده، یافتن نشانی از تداوم در پاسخ های دریافتی، کاری دشوار بود. ولی خوشبختانه بالاخره این تداوم را پیدا کردم. در هر دو بخش، پاسخ برتر به وضوح دیده می شد. در واقع در هر بخش، پنج یا شش پاسخ برتر وجود داشت ولی به منظور کوتاه کردن این مقاله، صرفاً بر روی اولین پاسخ برتر در هر دسته تمرکز خواهیم کرد.

چه چیزی از شما یک مدیر پروژه موفق می سازد؟

در بخش شناسایی نشانگر مدیر پروژه موفق، پاسخ برتر، به وضوح، “کسی که کار تیمی می کند یا رهبر تیم” بود. مشخص است که از نظر شرکت کنندگان نظرخواهی، توانایی همکاری با دیگران، امری الزامی و ارزشمند می باشد که فرد را به مدیر پروژه ای موفق تبدیل می سازد. به منظور پشتیبانی از موضعشان، شرکت کنندگان مثال های مختلفی زده بودند. مانند توانایی کار در فضاهای تیمی، انگیزه دهی به دیگر اعضای تیم، ایفای نقش آموزگار در برابر دیگر اعضا و توانایی این که به دیگران اجازه برنده شدن بدهید. یکی از مدیران با تجربه نوشته بود که در مصاحبه های کاری، همیشه از کارجویان می پرسید که آیا در جوانی یا در بچگی در تیم های ورزشی عضو بوده اند و یا کار گروهی می کردند یا خیر. وی بدین وسیله تجربه و توانایی ایشان در کار با گروه را می سنجد.

این مسئله، آن چنان هم دور از انتظار نیست. مدیریت موفق طراحی و ساخت و ساز، درجه بالایی از کار تیمی می طلبد. بدیهی است که یک مدیر پروژه موفق، مشروط به تیم گرایی و یا رهبر تیم بودن است. این پرسشنامه نشان داد که ما مدیران، این ویژگی را مهم ترین نشانگر می دانیم.

در بخش مهارت های مورد نیاز یک مدیر پروژه موفق، پاسخ برتر با فاصله بسیار زیاد، “مهارت برقراری ارتباط عالی” بود. همگی شرکت کنندگان، با هر پیش زمینه ای، معتقد بودند که توانایی برقراری ارتباط با گروهی متشکل از افراد متفاوت، در موقعیت های مختلف، برای موفقیت یک مدیر پروژه امری ضروری است. هم چنین به توانایی هایی اشاره کردند مانند خوب گوش کردن، شکست یک موقعیت پیچیده به موضوعی قابل درک، پرورش محیطی مناسب برای ایجاد ارتباط بین اعضای تیم. بسیاری معتقد بودند که مهارت های ارتباطی گفتاری و نوشتاری نیز ضروری است. هم چنین توانایی تشخیص این که هر کدام کجا نیاز می شوند.

نتایج این تست برایم بسیار جالب بود و بی صبرانه می خواستم یافته هایم را به دانشجویان کلمسون ارائه کنم. دانشجویانی که بسیاری از آن ها به زودی مدیران جوان برخی از بهترین شرکت های ساخت و ساز در منطقه ما خواهند شد. هنگام ارائه این پرزنتیشن، دیدم که چه طور لحظه به لحظه درباره این موضوع هیجان زده تر می شوم. در اسلاید آخر، لیست خلاصه ای از پنج نشانگر برتر و پنج ویژگی برتر یک مدیر پروژه موفق را گذاشته بودم. وقتی به این اسلاید رسیدم، با این که به طور معول از شنوندگان درخواست نمی کنم که از پرزنتیشن های من یادداشت بردارند، به دانشجویان پیشنهادکردم که این ویژگی ها و نشانگرها را بنویسند. به ایشان گفتم: “این ها اطلاعاتی طلایی است که باید به شما الگو بدهد تا به عنوان یک مدیر رشد کنید.”

همگی، به سرعت، شروع به یادداشت نکات و عکس گرفتن از اسلاید کردند. وقتی نوبت به پرسش و پاسخ رسید، با کوهی از سوالاتی رو به رو شدم که به طور معمول از گروهی از دانشجویان سال آخر نمی شنیدم. این یکی از بهترین واکنش هایی بود که تا به حال در جواب سخنرانی ام به گروهی از دانشجویان، دیدم.

برداشت من از این تحقیق روشن است. لازمه یک مدیر پروژه موفق در زمینه صنعت ساخت و ساز و طراحی، توانایی فردی وی در کار در محیط تیمی و به عنوان عضوی از تیم می باشد. در نهایت، مسلما چنین شخصی باید تلاش خود را بکند تا به رهبر تیم هم تبدیل گردد. علاوه بر آن، باید توانایی برقراری ارتباط عالی ای نیز داشته باشد و بتواند تحت شرایط متنوع، به صورت شفاف، مختصر و مفید با گروهی از افراد ارتباط برقرار کنند. مسلماً ویژگی ها و نشانگرهای ارزشمند و مهم دیگری نیز وجود دارند ولی این دو ویژگی برای رسیدن به موفقیت در مقام مدیر پروژه، الزامی هستند.

 

منبع:

https://groundbreakcarolinas.com/the-excellent-project-manager/

این نوشته در ... ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.
مدیریت پروژه سازمانی گروه کسب و کار وندا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 2 دقیقه است