اهمیت مدیران پروژه در چالش تغییرات اقلیمی

بقا و پایداری ما و بلندپروازی های اقدامات اقلیمی مان در مرحله ای حساس قرار دارد. گزارش بی وقفه از سمت IPCC یا هیئت بین دولتی تغییرات اقلیمی، وخامت وضعیت همگانی جهانیان را تایید می کند. در سال 2021، بودجه کربن مشخص شد، قانون تغییرات آب و هوایی تصویب و برنامه اقدام آب و هوایی تایید شد و همگی آماده اقدامات اقلیمی و پایداری شدیم.

سال 2022، سال عمل به این اقدامات است. اما بی ثباتی جهانی، تورم، بحران انرژی و جنگ اوکراین موانع زیادی را بر سر راه قرار داده است. علاوه بر آن، گزارش SOS یا وضعیت پایداری 2022 که توسط EY منتشر شده است، خبر از عوض شدن طرز فکر کسب و کارهای ایرلندی در سال 2022 می دهد. این مسئله نیز بر روی پیشرفت سریع به سمت اهداف اقلیمی جهان، تاثیر منفی خواهد گذاشت. با این که در سال 2021 و در پی پایان محدودیت های ناشی از کووید 19، جهان اشتیاق زیادی جهت انجام اقدامات پایداری از خود نشان داد، این گزارش، دَم از درک و هراس روز افزون ناشی از عظمت چالشی که در پیش رو داریم، می زند.

بالا رفتن درک از وضعیت کنونی، اعتماد به نفس کسب و کارهای ایرلندی نسبت به تحقق پذیر بودن اهداف اقلیمی را از ایشان گرفته است. به طور ی که 80 درصد این کسب و کارها امیدی به تحقق اهداف سال 2030 خود ندارند.

به عبارت ساده تر، همه ما در پای کوه، خیره به بالا، به صعود به ظاهر غیر ممکنی فکر می کنیم که از ما تقاضای تغییر و تحولی دلهره آور دارد.

در چنین شرایطی است که دیسیپلین مدیریت پروژه، جایگاهی جدید و حیاطی به خود اختصاص می دهد. اینجاست که مدیران پروژه باید “شِرپا” و راهنمای سازمان خود شوند.

این امر، مسئولیت جدیدی بر روی دوش  این متخصصین خواهد گذاشت. چرا که ایشان نه تنها باید وظایف پایه ای مدیریت پروژه ای خود را انجام دهند، بلکه حالا باید نقش قهرمان و وکیل مدافع برای این اقدامات تحولی جسورانه و بلند پروازانه را نیز ایفا کنند.

مشاور قابل اعتماد

مدیر پروژه این فرصت را دارد که به مشاوری قابل اعتماد تبدیل شود. وی می تواند منشا اعتماد به نفس سازمانی برای تیم ها و رهبران تیم هایی باشد که به دلیل عظمت آنچه که باید انجام شود، دچار اضطراب، یأس و نا امیدی شده اند.

علاوه بر آن مدیران باید نقش همیار را ایفا نمایند. فردی که دلسوز تمام ذی نفعان است و سعی در شکستن انزوای تیم ها و یافتن هدفی مشترک بین ایشان دارد. کسی که در نهایت، در راستای پایداری و انجام اقدامات اقلیمی لازم، فرصت هایی ارزش زا را فراهم می سازد.

بزرگ ترین چالش، یافتن نقطه تعادل بین زود نا امید نشدن و داشتن شجاعت برای متوقف ساختن به موقع فعالیت های بی نتیجه و وفق دادن خود با شرایط می باشد. به یاد داشته باشید که دیگر زمانی برای چیدن یک طرح بی نقص باقی نمانده است.

برای دستیابی به چنین هدفی، مدیران پروژه می بایست تیم هایی که دارند را بشناسند و با آن ها همکاری کنند. برای موفقیت، مدیران باید ویژگی های رهبری را در خود نشان بدهند و برای طبیعت انسان محور تغییر و تحول های لازم و همچنین اهمیت و شکنندگی حس اعتماد به نفس و ذهنیت برنده، ارزش قائل باشند.

لازم است که در جهت تحقق اهداف کاهش تولید کربن مصمم باشیم. هم اکنون می بایست اقداماتی مثبت و محکم انجام دهیم. برای بُرد، باید متحول شویم!

در شروع، حیاتی است که مدیران پروژه فعالانه در راستای تبدیل بودجه کربن به هدف و در نهایت تبدیل هدف به عمل، درگیر باشند. این امر در جهت ایجاد طرز تفکری درست برای تحولات آتی، قدمی حیاتی می باشد.

اهداف حیاتی هستند

اگر اهداف کاهش تولید کربن، صرفاً در رسیدن به حداقل بودجه کربنی خلاصه شود، می تواند به سادگی در پیشرفت اختلال ایجاد کند. باید در نظر داشته باشیم که اهداف برای ایجاد انگیزه و عمل محوری حیاتی هستند.

شواهد بین المللی نشان می دهد که کسب و کارهایی که در رابطه با اقدامات اقلیمی و کاهش کربن عملکرد خوبی دارند، معمولاً در جذب سرمایه، مشتریان جدید، نیروی انسانی برتر و مستعد و بسیاری از موارد دیگر نیز، نسبت به همتایان خود بهتر عمل می کنند.

با این حال، تنها 36 درصد از پاسخ دهندگان به SOS 2022 گفتند که سازمانشان به طور جد به فرصت های ارزش زا از طریق پایداری و استراتژی های “صفر خالص” فکر کرده اند. این نشانگر این است که ذهنیت رهبران کسب و کارهای ایرلندی نیازمند تغییر است.

شواهد نشان می دهد که آن ها طبیعت و مقیاس چالش را به خوبی درک می کنند ولی هنوز ارزش منفعت های واقعی ناشی از اقدامات لازم را درک ننموده اند. در این جاست که مدیران پروژه نقشی حیاتی دارند و باید به سازمان و مشتریانشان کمک کنند تا فرصت های ارزش محور در راستای پایداری و اقدامات اقلیمی را شناسایی کند.

جایی برای اشتباه وجود ندارد. کوهی مرتفع و راهی پرفراز و نشیب در پیش داریم و از همین حالا باید شروع به صعود کنیم.

 

مرجع:

https://businessplus.ie/news/project-managers-climate-change-challenge/

این نوشته در ... ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.
مدیریت پروژه سازمانی گروه کسب و کار وندا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 2 دقیقه است