Microsoft Power BI : دلایل استفاده از آن

در طول چند سال گذشته، هوش تجاری -BI- در دنیای شرکت‌ها به شدت محبوب شده است. انباشت داده‌ها دیگر خود به خود جالب نیست، تفسیر این داده‌ها است که اکنون معنادار شده است. در این زمینه، راه‌حل‌های متعددی ظهور کرده‌اند. از میان آن‌ها، Microsoft Power BI به عنوان ابزاری قدرتمند برای تصمیم‌گیری شناخته می‌شود.

در این مقاله، ما به شما 10 دلیل برای استفاده از پاور بی‌آی خواهیم داد که موجب موفقیت آن شده‌اند :

تعریف هوش تجاری

هوش تجاری (BI) استفاده از داده‌های شرکت برای تسهیل تصمیم‌گیری، درک عملیات جاری و پیش‌بینی اقدامات آینده است.

این مجموعه‌ای از ابزارها و روش‌هاست که برای انتقال اطلاعات مرتبط به مدیران شرکت طراحی شده است . اینک شامل تجسم داده‌ها می‌شود، که یک گام ضروری در فرایند تصمیم‌گیری بیشتر شرکت‌ها است.

Microsoft Power BI چیست؟

پاور بی‌آی یک ابزار هوش تجاری است که توسط مایکروسافت توسعه یافته است. این ابزار به طور خاص برای موارد زیر طراحی شده است :

 • تجسم داده‌ها
 • ایجاد گزارش
 • پشتیبانی از مدیریت کسب‌وکار
 • توزیع اطلاعات

در حالی که ابزارهای هوش تجاری روز به روز بیشتر می‌شوند، پاور بی‌آی مزایای قابل توجهی را ارائه می‌دهد که استفاده گسترده از آن را توجیه می‌کند .

1 – ابزارهای همکاری

Microsoft Power BI به مدیران امکان می‌دهد تا روی گزارش‌های تعاملی همکاری کنند .

گزارش‌ها می‌توانند به راحتی با هر یک از همکاران به اشتراک گذاشته شوند، با پیگیری تغییرات ایجاد شده توسط همکاران مختلف. همچنین امکان کار بر روی یک گزارش به طور همزمان وجود دارد، یا مشاهده یک داشبورد از دستگاه‌های متعدد .

با پاور بی‌آی، شما می‌توانید داشبوردهای عمومی را ایجاد کنید که برای تمام اعضای تیم شما در دسترس باشد. هر کارمند همچنین می‌تواند داشبوردهای شخصی خود را بر اساس تصویرها و اطلاعات خاص ایجاد کند. علاوه بر این، آنها همیشه می‌توانند به گزارش‌های مختلف شرکت دسترسی داشته باشند، از طریق داشبورد شخصی خود، برای تحلیل داده‌ها به صورت عمیق‌تر .

ارتباط برقرار کردن و اظهار نظر در مورد عملکرد سازمان شما هرگز آسان‌تر نبوده است

2 – تعداد زیادی کانکتور

پاور بی‌آی طیف وسیعی از کانکتورها را ارائه می‌دهد. این امر تجزیه و تحلیل داده‌ها را از منابع متنوعی امکان‌پذیر می‌سازد، از جمله :

 • فایل‌ها (اکسل، متن، ایکس‌ام‌ال، و غیره)
 • پایگاه‌های داده (اکسس، SQL سرور، و غیره)
 • Azure (Microsoft Azure SQL Database ، و غیره)
 • خدمات آنلاین (فیسبوک، گوگل آنالیتیکس، توییتر و غیره )

3 – کاربرپسند

پاور بی‌آی ابزاری بسیار کاربرپسند است . طوری طراحی شده است که تعداد زیادی از کاربران بتوانند داده‌ها را به دست خود بگیرند، گزارش‌های سفارشی ایجاد کنند و بدون نیاز به واسطه به راحتی آن‌ها را به اشتراک بگذارند .

تصاویر به تدریج توسط جامعه فعال کاربران پاور بی‌آی ( Power BI user community) کامل می‌شوند، که باعث می شود پیچیده ترین تصاویر به رایگان در اختیار کاربران قرار گیرد .

برای تکمیل این جنبه همکاری، برنامه‌ای رایگان برای اندروید و اپ استور وجود دارد که به کاربران امکان می‌دهد به گزارش‌های خود دسترسی داشته باشند و داشبوردهای خود را به راحتی نظارت کنند، برای مثال، هنگام سفر کاری .

4 – ابری  ( Cloud )

یکی دیگر از مزایای اصلی پاور بی‌آی سهولت نصب و استفاده آن است . نیازی به نصب محلی نیست و به‌روزرسانی‌ها همیشه به طور خودکار انجام می‌شود .این بدان معناست که تمام کارمندان در یک شرکت می‌توانند گزارش‌ها و داشبوردها را مشاهده کرده و از جدیدترین قابلیت‌های پاور بی‌آی، از هر دستگاهی استفاده کنند .

5 – سطح پایین مهارت‌های فنی

ابزار هوش تجاری پاور بی‌آی یک راه‌حل «خودخدمتی» است که به هر کاربری بدون نیاز به مهارت‌های فنی خاص، امکان درک و بهره‌برداری از داده‌ها را می‌دهد .پیش از پاور بی‌آی، گزارش‌ها با استفاده از پاورپوینت یا اکسل تولید می‌شدند، که نتایج آن‌ها اغلب از نظر بصری جذاب نبودند.

پاور بی‌آی اکنون تجزیه و تحلیل و تصویرسازی داده‌ها را آسان کرده است. اکنون برای یک مدیر با تخصص فنی اندک ، امکان ساخت گزارش‌های تعاملی سفارشی یا راه‌اندازی یک داشبورد گرافیکی سفارشی وجود دارد ، همه این‌ها تنها با چند کلیک امکان‌پذیر است .

با این حال، همچنین امکان تمرکز بر روی محورهای تحلیل پیشرفته‌تر و دقیق‌تر وجود دارد که برای آن دانش زبان DAX مورد نیاز خواهد بود.

6 – داده‌ها به طور مداوم به‌روز می‌شوند

تمام داده‌های شما به طور خودکار تازه‌سازی می‌شود و در تمام ساعات شبانه‌روز در تمامی پلتفرم‌های پاور بی‌آی (Power Query, Power Pivot, Power View & Map, Power BI Desktop ) در دسترس است تا تصمیم‌گیری سریع و چابک را ممکن سازد. هنگامی که شما یک راه‌حل هوش تجاری ابری مایکروسافت را انتخاب می‌کنید، شما یک راه‌حل بلندمدت را انتخاب می‌کنید. این ابزار به طور منظم با قابلیت‌های جدید به‌روزرسانی می‌شود .

7 – سیستم ساس  (Saas system )

سیستم ساس امنیت داده‌های شما و داده‌های کاربران را تضمین می‌کند و دسترسی را از هر نقطه‌ای از جهان ممکن می‌سازد. به اشتراک‌گذاری اطلاعات توسط ورود به سیستم تکی و تطابق کامل با مقرراتی مانند محل نگهداری داده‌ها، دسترسی و کنترل، امن‌ می‌شود. و داده‌ها مطابق با استانداردها و گواهینامه‌های صنعتی سختگیرانه محافظت می‌شوند .

8 – یکپارچگی بی نقص با اکسل

پاور بی‌آی دارای یکپارچگی بی‌درز با اکسل است، به این معنی که شما می‌توانید به راحتی داده‌های خود را بین این دو برنامه منتقل کنید، کار با فرمول‌ها و پردازش‌های پیچیده را ساده‌تر کنید و از قابلیت‌های تحلیلی اکسل به همراه قدرت تجسمی پاور بی‌آی بهره ببرید .

پیوستگی پاور بی‌آی با دیگر محصولات مایکروسافت به این معنی است که شما به راحتی می‌توانید داده‌ها را از اکسل به پاور بی‌آی تبدیل کنید، به عنوان مثال :

 • پاور بی‌آی همچنین به شما اجازه می‌دهد که مستقیماً داده‌ها را از اکسل تحلیل کنید. علاوه بر این، انطباق با ابزار از داخل اکسل آسان است
 • در واقع، رفلکس‌های به دست آمده هنگام استفاده از اکسل به شما کمک می‌کند تا با توابع مختلف آشنا شوید
 • شباهت زیاد با اکسل، آشنایی با ابزار را آسان می‌کند

بیایید کار را شروع کنیم .

منبع : https://datascientest.com/en/microsoft-power-bi-10-reasons-to-use-it

مدیریت پروژه سازمانی گروه کسب و کار وندا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 2 دقیقه است