معرفی 13 پلاگین برتر جیرا

محبوبیت جیرا همچنان رو به افزایش است و اکنون در صنایع مختلف ، استفاده می‌شود. یکی از دلایل بزرگ موفقیت جیرا، توسعه‌دهندگان بسیاری است که پلاگین‌هایی برای گسترش قابلیت‌های جیرا ساخته‌اند. پلاگین‌ها ویژگی‌های مهم سفارشی‌سازی، امنیت و یکپارچه‌سازی را فراهم می‌کنند که می‌تواند به طور کامل نحوه استفاده از جیرا را تغییر دهد. اما تعیین اینکه کدام پلاگین‌ها به بهترین وجه نیازهای شما را برآورده می‌کنند و چگونگی نصب و پیکربندی آنها، می‌تواند کاری دشوار باشد. اینجاست که این مقاله به کمک می‌آید. به طور مختصر موارد استفاده از پلاگین‌های جیرا، نصب و مدیریت آنها و برخی دستورالعمل‌ها برای انتخاب پلاگین‌ها را پوشش می‌دهد.

پلاگین‌های جیرا نرم‌افزارهایی هستند که کاربران می‌توانند برای بهبود قابلیت‌های جیرا نصب کنند. این پلاگین‌ها معمولاً توسط اتلسیان به عنوان “اپ‌ها” یا “پلاگین‌ها” نامیده می‌شوند. در بازار اتلسیان بیش از ۳۰۰۰ پلاگین منحصر به فرد و تقریباً ۱۰۰۰ تأمین‌کننده وجود دارد.

پلاگین‌های جیرا مجموعه گسترده‌ای از ویژگی‌های مفید را فراهم می‌کنند : 

بهبود جریان کار: برای تغییر جریان‌های کاری به منظور تطبیق بهتر با کسب‌وکار شما و اتوماسیون جریان‌های کاری برای صرفه‌جویی در زمان

امنیت و ورود یکپارچه: برای مدیریت احراز هویت کاربران و حفظ امنیت استقرار جیرا

ردیابی زمان: برای نظارت بر زمان صرف شده بر روی پروژه‌ها و بهبود بهره‌وری

قابلیت‌های اسکریپت‌نویسی: برای سفارشی‌سازی رفتارهای پیش‌فرض، فرم‌ها، داشبوردها و …

یکپارچه‌سازی با ابزارهای کلیدی دیگر: مانند گیت‌هاب و سیلزفورس

چگونه افزونه‌های جیرا را انتخاب کنیم ؟

انتخاب پلاگین‌های جیرا می‌تواند به دلیل تعداد زیاد گزینه‌ها دشوار باشد. به جای انتخاب پلاگین‌ای که فقط محبوب است، مهم است که با دقت بررسی کنید آیا پلاگین ویژگی‌هایی را که نیاز دارید فراهم می‌کند یا خیر.

 • چند نصب دارد؟ این معمولاً حس خوبی از میزان محبوبیت آن می‌دهد.
 • چه مدت پلاگین وجود داشته است؟ نمی‌توان اطمینان داشت که پلاگین‌های جدید از تأمین‌کنندگان ناشناخته در طولانی مدت پشتیبانی خواهند شد.
 • آیا به همه ویژگی‌های پلاگین نیاز دارید؟ برخی پلاگین‌ها گران هستند زیرا ویژگی‌های پیشرفته و خاصی را علاوه بر عملکردهای اصلی خود ارائه می‌دهند. اگر هرگز از این ویژگی‌های دیگر استفاده نمی‌کنید، ممکن است یک پلاگین عمومی که هزینه کمتری دارد برای شما مناسب‌تر باشد.
 • آیا از جیرا کلود استفاده می‌کنید اما ممکن است در آینده از جیرا سرور یا دیتا سنتر استفاده کنید ؟ اگر چنین است، باید بررسی کنید که آیا پلاگین از این نسخه‌های جیرا پشتیبانی می‌کند یا برنامه‌ای برای پشتیبانی از آنها دارد.

۱۳ افزونه مفید جیرا

پلاگین‌های محبوب جیرا تقریباً هر نیازی را برآورده می‌کنند و بررسی آن‌ها برای یافتن پلاگین‌هایی که بهترین تناسب را با سازمان شما دارند، می‌تواند فرآیندی دشوار باشد. برای صرفه‌جویی در وقت شما، در اینجا ۱۳ پلاگین با کیفیت آورده شده است که طیف گسترده‌ای از موارد استفاده را پوشش می‌دهند

Script Runner     

 

 

Script Runner قابلیت‌ های اتوماسیون پیشرفته‌ ای را ارائه می‌دهد ، البته با پیچیدگی بیشتر. می‌توانید از Script Runner برای سفارشی‌سازی جریان‌های کاری پیش‌فرض جیرا، رفتارها و فیلدهای فرم با استفاده از Groovy، یک موتور اسکریپت‌نویسی ، استفاده کنید. Script Runner همچنین برای ایجاد گزارش‌های سفارشی با استفاده از توابع و کلیدواژه‌هاJira Query Language (JQL) بسیار مناسب است. بسیاری از اسکریپت‌ها برای موارد استفاده رایج در دسترس هستند و می‌توانید از Groovy برای ساخت اسکریپت‌های سفارشی که جریان‌های فرآیند کسب‌وکار خاص شما را در جیرا تکرار می‌کنند نیز استفاده کنید. به عنوان مثال، می‌توانید نحوه نمایش داشبورد جیرا خود را با اضافه کردن فیلدهای دلخواه، ایجاد یک توالی سفارشی از فرم‌ها با شرایط و اعتبارسنجی‌های اسکریپت‌شده، و اجرای قوانین ورود داده و انتقال تغییر دهید.

JSU Automation Suite for Jira Workflows

JSU Automation Suite یک اپلیکیشن اتوماسیون جریان کاری بدون نیاز به اسکریپت است. این ابزار به اتوماسیون وظایف تکراری و همگام‌سازی داده‌ها در مسائل مرتبط برای حفظ یکنواختی کمک می‌کند. ادمین‌ها می‌توانند از JSU  برای تنظیم پیش‌شرط‌هایی که باید قبل از اجرای عملکردهای پس از آن انجام شود، استفاده کنند؛ این روشی است برای تعریف فرآیندهای اضافی که باید در حین یک انتقال انجام شوند.

Big Gantt

 

 

Big Gantt یک نمودار گانت ارائه می‌دهد که با جیرا یکپارچه شده و به صورت خودکار به‌روزرسانی‌های مسائل را منعکس می‌کند. رابط کاربری کشیدن و رها کردن آن به کاربران اجازه می‌دهد تا به راحتی جداول زمانی و وابستگی‌های منابع را بصری‌سازی کنند. Big Gantt به کاربران کمک می‌کند تا تاریخ‌های سررسید و وضعیت‌ها را پیگیری کنند و می‌تواند به صورت خودکار ساختارهای شکست کار را تولید کند. علاوه بر این، با کمک پلاگین دیگری از جیرا به نام  Big Template، محتوای Big Gantt می‌تواند به MS Excel و MS Project صادر شود.

Eazy BI Reports and Charts for Jira 

 

 

جیرا شامل یک مخزن جامع از اطلاعات پروژه است که می‌تواند با استفاده از Eazy BI برای هوش تجاری استخراج شود Eazy BI  می‌تواند گزارش‌ها و نمودارهایی برای بصری‌سازی داده‌ها در جیرا تولید کند و می‌تواند این داده‌ها را در داشبوردها برای مانیتورینگ منظم جاسازی کند. سازنده گزارش کشیدن و رها کردن، ایجاد این بصری‌سازی‌ها را ساده می‌کند. انواع بصری‌سازی‌ های موجود شامل جداول، نمودارهای پراکنده، نمودارهای میله‌ای، خطی و دایره‌ای هستند.

Eazy BIبه کاربران اجازه می‌دهد تا داده‌های خارجی از Confluence، Google Sheets ، پایگاه‌های داده SQL و منابع دیگر را همراه با داده‌های جیرا تحلیل کنند . کاربران همچنین می‌توانند بصری‌سازی‌های تعاملی در Eazy BI ایجاد کرده و داده‌ها را بررسی کنند.

Big Picture

Big Picture  یک ابزار مدیریت پورتفولیو پروژه (PPM) است که به شما امکان مدیریت منابع، ریسک‌ها، نقشه‌راه‌ها و وظایف را در چندین پروژه می‌دهد. در  Big Picture، شما می‌توانید یک مجموعه از پروژه‌های جیرا به نام “برنامه” ایجاد و مدیریت کنید. داشبوردهای این پلاگین، با نشان دادن اطلاعات از پروژه‌های جیرا، دید ارزشمندی درباره وابستگی‌های میان برنامه‌ها ارائه می‌دهند.

در اینجا برخی از ویژگی‌های مفید Big Picture آورده شده است:

 • ایجاد و مدیریت وظایف در نمودار گانت برای چندین برنامه
 • بصری‌سازی همپوشانی‌های زمانی بین برنامه‌ها
 • مشاهده وابستگی‌های منابع و تخصیص کار بر اساس بار کاری و ظرفیت منابع
 • ایجاد یک ماتریس ریسک که به شما امکان می‌دهد ریسک‌ها را بر اساس شدت دسته‌بندی و مدیریت کنید
 • ایجاد و به اشتراک‌گذاری نقشه‌راه‌های چابک با تیم‌ها
 • استفاده از سایر ویژگی‌های گانت مانند ساختارهای شکست کار، ویرایش بصری وظایف، ویژگی‌های واردات و صادرات و …

Structure

Structure یک ابزار مدیریت پورتفولیو پروژه (PPM) دیگر است که برای سازمان‌هایی با تعداد زیادی پروژه جیرا ایده‌آل است. رویکرد بصری آن باعث می‌شود که مدیران پروژه بتوانند به طور جامع به پروژه‌های جاری نگاه کنند و وابستگی‌های میان پروژه‌ها را تحلیل کنند.

در هسته Structure این ایده وجود دارد که کاربران می‌توانند سلسله مراتب‌هایی را پیکربندی کنند تا نحوه مشاهده پروژه‌ها و مسائل در جیرا را سازمان‌دهی کنند. سپس Structure تمامی مسائل را در یک نمای صفحه گسترده با استفاده از سلسله مراتب‌های پیکربندی شده نمایش می‌دهد و آنها را به صورت لحظه‌ای به‌روزرسانی می‌کند. این امکان را فراهم می‌کند تا صدها یا حتی هزاران مسئله جاری در جیرا مدیریت و پیگیری شوند.

Email This Issue (JETI)

Email This Issue (JETI) مجموعه‌ای از قابلیت‌های کاربردی ایمیل را برای کاربران جیرا فراهم می‌کند. ویژگی اصلی این پلاگین به کاربران امکان می‌دهد که از داخل جیرا ایشو ها را ایمیل کنند، بدون نیاز به استفاده از یک کلاینت ایمیل جداگانه. ایمیل‌ها می‌توانند به انواع خاصی از گیرندگان در جیرا، مانند اختصاص‌دهندگان یا گزارش‌دهندگان، و همچنین هر آدرس ایمیل خارجی ارسال شوند. کاربران می‌توانند ایمیل‌های مربوط به مسائل خاص را پیگیری کرده و به صورت خودکار اعلان‌هایی را در زمان وقوع رویدادهای خاص یا در طول انتقال جریان‌های کاری ارسال کنند. JETI حتی امکان ایجاد فرم‌های ایمیل سفارشی با ویژگی‌های قدرتمند قالب‌بندی را فراهم می‌کند.

Zephyr Scale

Zephyr یک ابزار مدیریت تست موردی قدرتمند است که به کاربران امکان می‌دهد برنامه‌های تست ایجاد کنند و آنها را با ایشو ها و انواع خاص جیرا لینک کنند. این اپلیکیشن دارای یک ساختار پوشه‌ای با گروه‌بندی منطقی تست‌ها درون سیکل‌ها است. این سیکل‌های تست می‌توانند به صورت موقت یا به شکلی ساختارمند زمان‌بندی شوند.

Git Integration

Git Integration جیرا و مخزن کد گیت را با هم ادغام می‌کند به طوری که توسعه‌دهندگان و بررسی‌کنندگان نیازی به جابجایی بین دو برنامه ندارند. این پلاگین از تمامی سرورهای گیت شامل GitLab، GitHub، Azure Repos، AWS Code Commit، Bit Bucket و Beanstalk  پشتیبانی می‌کند.

با استفاده از Git Integration، شما می‌توانید کامیت‌های کد، شاخه‌ها، تگ‌ها و درخواست‌های پول را در داخل جیرا مشاهده کنید. به عنوان مثال، وقتی یک ایشو جیرا را باز می‌کنید، می‌توانید به راحتی تغییرات کد مربوطه را مشاهده کنید. بازبینی کدها می‌تواند از داخل جیرا انجام شود که فرآیند توسعه را سریع‌تر و یکپارچه‌تر می‌کند.

SAML Single Sign On (SSO) Jira

مدیریت چندین حساب کاربری و گروهی می‌تواند برای ادمین‌های جیرا کار سختی باشد. SAML SSO Single Sign On (SSO) Jira احراز هویت ورود یکپارچه (SSO) را با ادغام اپ‌های جیرا شما با سایر ارائه‌دهندگان هویت (IdP) مانند Microsoft ADFS، Azure AD، G Suite، Salesforce، One Login، Auth0 و Okta ارائه می‌دهد. ادمین‌ها می‌توانند احراز هویت را به IdPهای مربوطه واگذار کنند اما همه آنها را از طریق SAML SSO هدایت کنند. پس از تأیید کاربران در برابر IdP، آنها می‌توانند به اپ‌های جیرا بدون نیاز به رمز عبور دسترسی پیدا کنند.

Tempo Timesheets

Tempo Timesheets به پیگیری زمان صرف شده روی پروژه‌ها در جیرا کمک می‌کند. می‌توانید از آن برای ثبت کار به روش‌های مختلف استفاده کنید، مانند ادغام با Google Calendar یا Office 365 Calendar برای همگام‌سازی خودکار فعالیت‌ها و حساب کردن تعطیلات و فعالیت‌های دیگر. مدیران می‌توانند به راحتی به برگه‌های زمانی اعضای تیم دسترسی پیدا کنند و آنها را به صورت عمده تأیید یا رد کنند. Tempo همچنین منبع عالی‌ای برای داده‌ها به منظور ایجاد گزارش‌ها، درک مکان صرف زمان و بهبود بهره‌وری است.

Deep Clone

مدیریت وظایف پروژه خود را با Deep Clone for Jira ساده کنید – راه حل نهایی برای تکثیر مسائل . مجموعه‌ای از ویژگی‌های قدرتمند را کشف کنید:

 • شبیه سازی تا ۱۰۰,۰۰۰ مسئله به‌طور همزمان
 • انتقال مسائل بین انواع پروژه‌ها
 • شبیه سازی مسائل جیرا بین نمونه‌های مختلف کلود
 • شبیه سازی epics همراه با وظایف و زیر وظایف آنها، حفظ ساختار پروژه شما
 • شبیه سازی وضعیت‌ها، نظرات، فرم‌ها، گزارش‌های کاری، پیوست‌ها، لینک‌های مسئله و بیشتر
 • ایجاد پیش‌تنظیم‌ها برای اقدامات شبیه سازی متداول، صرفه‌جویی در زمان برای پیکربندی‌های تکراری
 • شبیه سازی کل درخت مسائل، شامل ابتکارات و لایه‌های درون پورتفولیو، برای تکثیر جامع

Microsoft 365 for Jira

تجربه هم‌افزایی دو طرفه جیرا و مایکروسافت را از طریق Microsoft 365 for Jira توسط یاسون تجربه کنید. Microsoft 365 به کاربران این امکان را می‌دهد که Outlook، Teams و To Do را به‌طور بی‌نقصی در جیرا ادغام کنند و همکاری را غنی‌تر سازند. می‌توانید با ایمیل‌های مرتبط با مسائل ارتباط برقرار کنید، به راحتی از طریق چت Teams گفتگو کنید، جلسات Outlook یا Teams را ترتیب دهید و تقویم‌های Outlook را همگام‌سازی کنید، روی مسائل در یک محیط آشنا کار کنید، با استفاده از Microsoft To Do سازماندهی شوید و با تبدیل ایمیل‌ها به مسائل جیرا ارتباطات را تسریع کنید. با Microsoft 365 for Jira تیم‌ورک را ارتقا دهید، عملیات را ساده‌تر کنید و بهره‌وری را افزایش دهید.

بیشترین بهره را از افزونه‌های Jira خود ببرید

Jira با اکوسیستم متنوع پلاگین‌های خود غنی شده است. با این حال، مشکلات پلاگین‌ها می‌توانند برای رفع یا جداسازی دشوار باشند و حتی تصمیم‌گیری درباره اینکه کدام پلاگین‌ها بهترین ارزش را برای سازمان شما ارائه می‌دهند، یک فرایند پیچیده است. خوشبختانه، گروه کسب و کار وندا در دسترس است تا به شما کمک کند در هر جنبه از استفاده از پلاگین‌ها، از ارزیابی و نصب تا مدیریت و رفع مشکلات، به شما کمک کند. بدین ترتیب، می‌توانید مطمئن باشید که برای پلاگین‌هایی هزینه می‌کنید که واقعاً نتایج کسب و کار را بهبود می‌بخشند .

مدیریت پروژه سازمانی گروه کسب و کار وندا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 2 دقیقه است