چگونه بیماری کرونا می‌تواند دیدگاه رهبری شما را نسبت به وضعیت موجود به شکلی بهتر تغییر دهد؟

مادامیکه در محیط های کاری چالش‌ها برقرار هستند، فرصت‌های بسیاری  نیز در درون این چالش ها وجود دارند.

برای بسیاری ازما بیماری کرونا باعث تغییراتی در نحوه زندگی،تعریف مجدد رویه های کاری،فضاهای کاری،استراتژی موقعیت و سرعت دیجیتال سازی برای مشتریان و کارمندان شده است .
 افزایش کارکرد اعضای سازمان در جهت افزایش مقیاس پذیری و مدل عملیاتی، به احتمال زیاد یک بخش اصلی از استراتژی سازمانی خواهد بود. این امر ما را قادر می‌سازد تا تعاملات موجود در کسب وکارها و همچنین فن‌آوری و عملیات‌ها(که همگی در راستای خدمات‌رسانی به مشتریان هستند)را بهینه سازی کنیم.
در ادامه به چند مورد از راهکارها در این حوزه میپردازیم :
احساسات کارمندان
در طی دو سال و نیم گذشته، ما نیاز به ارزیابی مداوم احساسات کارکنان و شناسایی فرصت‌هایی برای بهبود آن‌ها را داشتیم. در این زمینه میتوانیم  از ابزار بازرسی در شرکت استفاده کنیم. هر هفته، کارمندان چند دقیقه به طور ناشناس در پاسخ به سوالات و اظهار نظر از طریق یک ابزار کنترل بازخورد داخلی، که نمرات تعامل و بینش را به دیدگاه‌های مختلف برمی گرداند، صرف می‌کنند. این امر به رهبران اجازه می‌دهد تا به نیازهای کارکنان در زمان واقعی واکنش نشان دهند و به ما در تقویت فرهنگ قوی مالکیت و پاسخگویی کمک کنند.
تا همین اواخر، مسئولیت بر دوش مدیران فردی بود که به دغدغه های کارکنان رسیدگی کنند. این مساله در برخی موارد موثر بود، اما بسیاری از موضوعات برای حل شدن توسط یک مدیر در دو یا سه سطح بالاتر در سازمان مورد نیاز بودند.
این بررسی مستمر به ما کمک خواهد کرد تا آنچه را که کار می‌کند و آنچه که نیاز است بهبود یابد، با هدف فراهم کردن بهترین محیط کاری ممکن برای تیم‌ها به وجود آوریم.
قابلیت اطمینان و اعتماد
یکی از درسهایی که همه گیری به ما آموخته این است که انعطاف پذیری و قابلیت اطمینان واقعاً مهم است. سرمایه گذاری هایی که طی چند سال گذشته در هر سازمانی صورت پذیرفته،استراتژی برای سرمایه گذاری مداوم در فناوری،دفاع سایبری وسایر موارد بوده است .این ما را قادر می سازد تا تجربیات قانع کننده دیجیتالی را به مشتریان و کارکنان خود ارائه دهیم.
تاب آوری در مرکز همه کارهایی است که انجام می دهیم. ما  ناگزیریم گام های بلندی در مدرن سازی زیرساخت ها و چشم انداز برنامه های کاربردی خود برداریم. همچنین باید اهمیت نقشی را که هر یک از کارکنان ما در محیط انعطاف پذیری ایفا می کنند درک کرده و به کارکنان خود ابزارهایی را بدهیم که برای مقاوم و ایمن بودن نیاز دارند. حتی در حالی که ما در مورد چالش های باقی مانده واقع بین هستیم ، امیدواریم و می دانیم که توانایی مدیریت این چالش ها در سراسر جهان متفاوت است.
مدیریت پروژه سازمانی گروه کسب و کار وندا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 2 دقیقه است